V runda MP i VI runda PP Supermoto
Dodano: 2009-08-18 09:09:14
Autor: PZM.PL

Dzień po zawodach skuterów Wallrav Race Center w Starym Kisielinie gościł V rundę Mistrzostw Polski oraz VI rundę Pucharu Polski.

Impreza, na niedawno zmodernizowanym obiekcie, została bardzo sprawnie przeprowadzona. Organizator Wallrav Race Club, przygotował nowy bardzo ciekawy odcinek terenowy z dwoma skokami, który przypadł do gustu szczególnie zawodnikom mającym doświadczenie w motocrossie lub enduro. W dniu zawodów było słonecznie i bardzo gorąco, temperatura dochodziła do 34 stopni Celsjusza. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną wytrzymałością fizyczną gdyż jazda w takich temperaturach nie należy do najprzyjemniejszych. Na starcie stawiła się cała polska czołówka zawodników tej widowiskowej konkurencji oraz kilku gości z zagranicy na czele z bardzo utytułowanym niemieckim zawodnikiem Jurgenem Kunzlem oraz Austriakiem Rudi Bauerem.

Zagraniczni zawodnicy uświetnili rywalizację w klasie Open Mistrzostw Polski, nie pozostawiając jednak złudzeń kto był tego dnia najszybszy na torze. Obydwa wyścigi wygrał Jurgen Kunzel, ostro rywalizując z kolega z Austrii.

Rywalizację w klasie S1 Mistrzostw Polski wygrał urzędujący Mistrz Karol Mochocki. W Pucharze Polski w klasie Otwartej, która cieszyła się największą frekwencją startujących, w obydwu wyścigach zwyciężył Marcin Kołoczek. Klasa 250 Pucharu Polski padła łupem Pawła Pawelca, który mimo otrzymanej kary 20 sekund za falstart w drugim wyścigu zdołał utrzymać prowadzenie i wygrać zawody.

Szczegółowe wyniki można obejrzeć tutaj.

Kolejna, a zarazem ostatnia, runda Mistrzostw oraz Pucharu Polski odbędzie się 13 września w Radomiu.